Wszystkie kategorie

Nitryl

Oferowane przez nas elementy odzieży BHP znajdują zastosowanie wśród firm działających w różnych branżach - od automotive, przez papierniczą, szklarską i metalową, aż po AGD. Rękawice powlekane nitrylem wykorzystywane są na szeroką skalę zarówno w suchym środowisku, jak i w przypadku kontaktu ze smarami, olejami czy benzyną. Stanowią również skuteczną ochronę przed zagrożeniami mechanicznymi. Dzięki swoim cechom użytkowym lepiej spełniają funkcje, do których zostały przeznaczone niż ich odpowiedniki wykonane z poliuretanu oraz materiałów pochodnych. Z tego powodu nitryl jest wykorzystywany - jako rozwiązanie nowoczesne i użyteczne - w różnego rodzaju modelach rękawic: od antyprzecięciowych do monterskich.

Powleczenie nitrylowe – cechy charakterystyczne rękawic

Rękawice powlekane nitrylem charakteryzują się długą żywotnością z uwagi na bardzo wysoką odporność na ścieranie, dzięki czemu mogą być funkcjonalnie użytkowane w zakładzie pracy przez długi czas. Co więcej, nie alergizują (mogą być więc bez obaw stosowane przez każdą osobę) i odznaczają się niezwykłą elastycznością zapewniającą dopasowanie do dłoni użytkowników. Powleczenie spienionym nitrylem gwarantuje również bardzo komfortowe warunki wykonywania niezbędnych czynności, nawet w trakcie 8-godzinnej pracy, ponieważ dłonie mogą oddychać. Pozwala również na dobre czucie i chwyt zaolejonych lub wilgotnych przedmiotów oraz urządzeń, co stanowi wyraźne ułatwienie w pracy.

Co więcej, niektóre z dostępnych w naszym sklepie internetowym rękawic z powlekaniem nitrylowym wyposażone są w specjalną aplikację antybakteryjną Sanitized, która znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa w trakcie korzystania. Należy także zwrócić uwagę na wykonanie z dzianiny posiadającej certyfikat OEKO-TEX Standard 100. Takie odznaczenie świadczy o bezpieczeństwie konkretnych wyrobów włókienniczych i tekstylnych dla życia i zdrowia człowieka.

Rękawice powlekane nitrylem, a nie poliuretanowe – dlaczego?

W procesie produkcji rękawic z poliuretanu (PU) oraz pochodnych często wykorzystuje się bardzo znany w przemyśle chemicznym rozpuszczalnik – dimetyloformamid (DMF). Ten środek chemiczny został sklasyfikowany jako szkodliwy przy wdychaniu i kontakcie ze skórą. Wskazano również, że przy długiej lub powtarzającej się ekspozycji może nawet negatywnie wpłynąć na wątrobę. Z tego powodu w wielu krajach określono maksymalne stężenie w powietrzu, jakie może zostać dopuszczone w miejscu pracy, które nie powinno stanowić narażenia dla zdrowia. Nie da się jednak ukryć, że z tego powodu modele powlekane z naszej oferty stanowią kolejny raz dużo lepszą alternatywę dla poliuretanowych
i pochodnych.

Rękawice powlekane nitrylem – z troski o środowisko naturalne

Z racji tego, że rękawice powlekane nitrylem odznaczają się bardzo długą żywotnością (w przeciwieństwie do wersji poliuretanowych), znacząco zmniejszają koszty utylizacji śmieci, jakie ponosi regularnie zakład pracy działający w branży automotive, AGD czy szklarskiej. Kilkukrotne zmniejszenie kosztów (zależne od wielkości firmy i ilości zatrudnionych pracowników) związane z użyciem oferowanych przez nas modeli przekłada się nie tylko na większy przychód przedsiębiorstwa, ale również odznacza się pozytywnym wpływem na środowisko naturalne, co w dzisiejszych czasach ma bardzo istotne znaczenie.

Nasze rękawice - najlepszy możliwy wybór dla Twojej firmy

Kupuj świadomie - zarówno z myślą o kosztach ponoszonych przez Twoją firmę, jak i szkodach, jakie modele poliuretanowe wyrządzają naturze oraz użytkownikom z uwagi na obecność rozpuszczalnika DMF. Powleczenie nitrylowe zrewolucjonizowało rynek, stając się chętnie i coraz częściej wybieranym rozwiązaniem z uwagi na swoje niezwykłe cechy użytkowe. Zapewnia komfort wykonywania niezbędnych czynności w pracy, dopasowanie do potrzeb użytkownika z uwagi na elastyczność, możliwość ergonomicznego chwytu oraz wysoki poziom bezpieczeństwa - takich właśnie cech wymaga się od elementów odzieży ochronnej zgodnej z przepisami BHP. Wybierz najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb model z naszej oferty i ciesz się zapewnionymi warunkami pracy.

Jest 120 produktów.

Pokazano 1-20 z 120 pozycji

Aktywne filtry